BLOG&PEPPER

כיצד לגשר על פערי גילאים בסביבת העבודה?

עודכן ב: ינו 12

האתגר הגדול העומד בפני מעסיקים כיום בעיצוב סביבות עבודה הוא לחבר בין ההבדלים בציפיות של עובדים מבוגרים לעובדים צעירים, כדי שאלה יוכלו לעבוד בסינרגיה תחת קורת גג אחת ושהארגון יוכל למקסם את היתרונות שמביא עמו כל עובד, בכל גיל.


כיצד מגשרים על הפער הדורי בתכנון ועיצוב משרד? טיפים חשובים שיעזרו לכם במשימה


ביחד ולחוד


תחנות העבודה המודולריות העדכניות מאפשרות לפצל שולחנות ולאחד אותם במידת הצורך, לסיעור מוחות משותף או לפגישת עבודה.

ניתן לייצר גבול גמיש בין העובדים – לתחום כל תחנה במחיצה שקופה אקוסטית שתשמור מחד, על שקט ומצד שני, תאפשר שקיפות וקשר עין או לבחור בספסל עבודה (באנצ') עם מחיצות הזזה קומפקטיות. אופן ספייס בו מתקיימים במקביל הפרדה ושילוב מייעל את התקשורת בין העובדים.


שקט בבקשה


מי שחשקה נפשו בפרטיות, ימצא את מבוקשו בדמות "תאי שקט" שנועדו לבצע שיחות אישיות או לניקוי ראש בין משימות. התאים בגרסתם האופנתית גלויים וחשופים יותר, אך בעלי מערכות אקוסטיות שמאפשרות שקט ובידוד בתוך המרחב הציבורי. צעירי ומבוגרים כאחד יוכלו למצוא כאן אי של שלווה במהלך יום עבודה אינטנסיבי.


מומלץ להטמיע במשרדים גם אלמנטים ויטאליים יותר שימריצו את העובדים ויצרו עבודה מרעננת ואנרגטית: חלונות גדולים שמכניסים פנימה אור או עמדות עבודה בלי הפרדה מוגבהת לשמירה על אווירה פתוחה, שילוב של צמחייה וירוק, תאורה מלאכותית המדמה אור טבעי שניתן לכוון לפי תרחישים מדויקים – כל אחד בתא האישי שלו יחד עם תאורה היקפית בחלל.


נפלאותיהם של המרחבים החברתיים


הריחוק המנטאלי הופך לקרבה פיזית במרחבים חברתיים שפילסו דרכם לתוך המשרד המודרני. טרקלינים דקורטיביים ולאונג'ים מסוגננים, מטבח מאובזר היטב עם בר ישיבה.

אלה הם מקומות בהם מתקיימים מפגשים בין דוריים פוריים בין עובדים בגילאים שונים ומתפיסות עולם שונות, שזוכים לנקודות השקה ספונטאניות ולאינטראקציה בסביבה המייצגת את סביבת הפנאי של המשרד. קל יותר להתחבר במקומות ייעודיים ומבוזרים באווירה בלתי פורמלית ולא מחייבת מאשר בתוך משרד סגור.


יחידה בהתאמה אישית


כיום קיימים פתרונות המעניקים לעובד לעצב בהתאמה אישית את סביבתו וכך להטביע את חותמו ב"קובייה". מי שמעדיף סביבה סטרילית ונקייה יותר יוכל להיעזר בפתרונות אחסון שמשתלבים ביחידות ומי שמעדיף סביבה צבעונית וססגונית יותר ייהנה ממגוון אקססוריז כמו לוחות השראה.

גם מהבחינה של חיבור לטכנולוגיה, היחידות גמישות ומבוססות על התאמה לצרכים – חיבור למחשבים ניידים נסתר או גלוי.

ניתן לבחור סביבות עבודה גמישות שאפשרות לשנות מדור לדור בקלות על ידי שינוי המחברים או בלחיצה, ריהוט מודולארי להרכבה בעיצוב אישי המאפשר חיבור ליחידת העבודה המשותפת וניתוק ממנה בעת הצורך.


מציאת המכנה המשותף


בחרו קו עיצובי שיתאים לאוכלוסיית העובדים באשר היא – מיינסטרים במשרד. כך למשל, הארגונומיה אף היא משחקת תפקיד חשוב לשני הקהלים למען בריאות הגב וישיבה ממושכת בהתאמה אישית. ברגע שבוחרים שולחנות מתכווננים מאפשרים לכל אחד לבחור את הסגנון המועדף עליו – בישיבה או בעמידה, לפי הגובה.


בתכנון המשרד השקיעו באיזון הצרכים של כל עובד וגם באוסף של פתרונות פונקציונאליים, כדי להעניק חופש בחירה לעבודה נעימה לאורך זמן במינימום חילוקי דעות, בדינאמיקה העכשווית של עולם תעסוקה עתיר הזדמנויות ועם מבט אל העתיד.


סול אנד פפר" מספקת פתרונות מקיפים למשרדים קטנים ובינוניים עד 50 עובדים כולל ייעוץ וליווי צמוד של מעצבים מטעם החברה, הקמה ווירטואלית של המשרד בתוכנת תלת ממדי וריהוט מותאם אישית כולל בדים, צבעים ומידות ואקססוריז נלווים ליצירת חלל בין דורי אולטימטיבי.

10 צפיות

מחכים לכם ב...

הגלישה והקניה באתר מאובטחת בתקן

SHA-256 with RSA Encryption - 2048 bits

© כל הזכויות שמורות לסול אנד פפר בע״מ